KontoBankowe.org
Alior Bank - Konto Internetowe


Prowadzenie konta: 0zł   Zwykły przelew przez internet: 0zł
Karta: 0zł jeśli wykonasz nią płatności na min. 300 zł/m-c, w przeciwnym razie opłata 6 zł/m-c
Darmowe bankomaty: Alior Bank oraz (dla wypłat na min. 100zł) Euronet
Zarządzanie kontem: przez internet (bankowość internetowa), przez telefon, w oddziałach
Jak założyć konto online: za pośrednictwem kuriera lub przez przelew weryfikacyjny z innego banku
Załóż konto przez internet


Alior Bank - informacje o banku

Alior Bank to polski bank utworzony w roku 2008, początkowo całkowicie prywatny. Obecnie największym akcjonariuszem banku jest PZU SA, kontrolowany przez Skarb Państwa. Alior Bank jest notowany na Giełdzie Papierów WArtościowych w Warszawie.

Alior Bank od początku rozwijał się dwutorowo - z jednej strony zbudował dużą sieć oddziałów stacjonarnych i punktów sprzedaży, z drugiej strony inwestował w nowoczesną bankowość internetową. Obecnie Alior Bank ma ponad 4 miliony klientów, którym oferuje konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, kredyty gotówkowe, hipoteczne i inne produkty finansowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, depozyty klientów indywidualnych złożone w banku są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do kwoty stanowiącej równowartość 100.000 EUR).

Jak założyć internetowe konto osobiste w Alior Banku przez internet?

Po kliknięciu w link:
Załóż konto przez internet
w nowym oknie zobaczysz stronę internetową Alior Banku. Na tej stronie kliknij link (przycisk) z napisem "Załóż konto online", a następnie wypełniaj w kolejnych etapach wymagane pola formularzy. Wypełnienie internetowego wniosku o założenie konta trwa kilka minut i wymaga jedynie podania danych z dowodu osobistego.

Następnie - w zależności od tego, jaki sposób założenia konta został przez ciebie wybrany - otrzymasz przesyłkę kurierską z umową do podpisania (jeśli wybrany sposób zawarcia umowy to podpisanie jej w obecności kuriera) albo - jeśli wybrany sposób to przelew weryfikacyjny - musisz wykonać przelew z twojego konta w innym banku na konto wskazane przez Alior Bank w celu zweryfikowania twojej tożsamości. Pamiętaj, że wybierając tę drugą metodę, konto założysz szybciej, nawet jeszcze tego samego dnia może ono być już aktywne, ale warunkiem jest to, aby twoje dane widniejące na koncie w innym banku były dokładnie takie same jak dane wpisane przez ciebie we wniosku o założenia rachunku w Alior Banku.