KontoBankowe.org
Bank BGŻ BNP Paribas - darmowe Konto Optymalne


Prowadzenie konta: 0zł   Zwykły przelew przez internet: 0zł
Karta: 0zł pod warunkiem wykonania w poprzednim miesiącu min. 1 płatności kartę
Darmowe bankomaty: BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash
Konto, zwykłe przelewy przez internet i karta są darmowe bez żadnych warunków
Zarządzanie kontem: przez internet (bankowość internetowa), przez telefon, w oddziałach
Jak założyć konto online: za pośrednictwem kuriera
Załóż konto przez internet


BGŻ BNP Paribas - informacje o banku

BGŻ BNP Paribas to bank, który powstał z połączenia dwóch dużych banków - Banku Gospodarki Żywnościowej i BNP Paribas Polska. Dodatkowo w 2018 roku bank przejął także część klientów Raiffeisen Bank Polska. W konsekwencji, bank ten ma silną pozycję i jest jednym z największych banków w Polsce.

Konto Optymalne to jeden z głównych produktów banku, w którym prowadzenie konta, karta i przelewy online są bezpłatne bez żadnych warunków, co jest rzadkością wśród aktualnych ofert polskich banków. Dodatkowo bank oferuje wiele innych produktów, jak np. konta oszczędnościowe BGŻ Optima, lokaty i kredyty gotówkowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, depozyty klientów indywidualnych złożone w banku są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do kwoty stanowiącej równowartość 100.000 EUR).

Jak założyć konto osobiste w banku BGŻ BNP Paribas przez internet?

Po kliknięciu w link:
Załóż konto przez internet
w nowym oknie zobaczysz stronę internetową banku zawierającą podstawowe informacje o koncie. Kliknij link (przycisk) z napisem "Otwórz Konto", a na następnej stronie rozpocznij wypełnianie wniosku o założenie rachunku przez internet. Przechodząc przez kolejne etapy, potrzebować będziesz jedynie danych z twojego dowodu osobistego.

Po wysłaniu wniosku online w ciągu 1-2 dni spodziewaj się wizyty kuriera, w którego obecności podpiszesz umowę o założenie konta. Już w kolejnym dniu roboczym twoje konto powinno zostać aktywowane, a dane do logowania do twojego konta przez internet otrzymasz e-mailem oraz sms-em.