KontoBankowe.org
Konto Direct w ING Banku Śląskim


Prowadzenie konta: 0zł   Zwykły przelew przez internet: 0zł
Karta: 0zł jeśli wykonasz nią płatności na min. 300zł/m-c, w przeciwnym razie opłata 7zł/m-c
Darmowe bankomaty: bankomaty ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash
Promocja - do 160 zł premii za założenie konta (po spełnieniu warunków promocji)
Razem z kontem możesz też założyć darmowe i wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe
Zarządzanie kontem: przez internet (bankowość internetowa), przez telefon, w oddziałach
Jak założyć konto online: za pośrednictwem kuriera
Załóż konto przez internet


ING Bank Śląski - informacje o banku

ING Bank Śląski to jeden z największych banków w Polsce. Zajmuje 5. miejsce pod względem wartości aktywów oraz 8. miejsce pod względem ilości placówek. Ma także bardzo rozwiniętą i nowoczesną bankowość internetową. Świadczy szeroki wachlarz usług bankowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych.

Bank powstał w roku 1988 jako Bank Śląski z wydzielenia ze struktur NBP. Następnie został sprywatyzowany, a jego akcje trafiły na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie do dzisiaj sa notowane. Obecnie największym akcjonariuszem jest holenderski bank ING - stąd też obecna nazwa i logo banku. Siedziba spółki znajduje się w Katowicach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, depozyty klientów indywidualnych złożone w banku są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do kwoty stanowiącej równowartość 100.000 EUR).

Jak założyć konto w banku ING przez internet?

Po kliknięciu w link:
Załóż konto przez internet
w nowym oknie zobaczysz stronę internetową banku z informacjami o koncie. Na tej stronie kliknij link (przycisk) z napisem "Otwórz Konto Direct", a następnie wypełniaj w kolejnych etacpach wymagane pola formularzy. Aby wypełnić wniosek wystarczy mieć przed sobą swój dowód osobisty, a wypełnienie wniosku online trwa tylko kilka minut!

Następnie - w zależności od tego, jaki sposób założenia konta został przez ciebie wybrany - pozostanie ci czekać na przesyłkę kurierską z umową do podpisania (jeśli wybrany sposób zawarcia umowy to podpisanie jej w obecności kuriera) albo - jeśli wybrany sposób to przelew weryfikacyjny - wykonać przelew z twojego konta w innym banku na konto wskazane przez bank ING w celu zweryfikowania twojej tożsamości. Pamiętaj, że wybierając ten drugi sposób, konto założysz szybciej, nawet jeszcze tego samego dnia może ono zostać aktywowane przez bank, ale warunkiem jest to, aby twoje dane widniejące na koncie w innym banku były dokładnie takie same jak dane wpisane przez ciebie we wniosku o założenia konta w ING Banku Śląskim.