KontoBankowe.org
mBank - internetowe eKonto


Prowadzenie konta: 0zł   Zwykły przelew przez internet: 0zł
Karta: 0zł jeśli wykonasz nią min. 5 płatności miesięcznie, w przeciwnym razie opłata 4zł/m-c
Darmowe bankomaty: od 100zł - Euronet, Planet Cash, BZ WBK/Santander
Promocja - premia do 140zł za aktywne korzystanie z konta i karty
Zarządzanie kontem: przez internet (bankowość internetowa), przez telefon, w oddziałach
Jak założyć konto online: za pośrednictwem kuriera lub przez przelew weryfikacyjny z innego banku
Załóż konto przez internet


mBank - informacje o banku

mBank to jeden z największych polskich benków, będący trzecią pod względem wielkości aktywów instytucją finansową w Polsce. Bank w obecnej formie powstał na bazie Barnku Rozwoju Eksportu (BRE Banku) założonego jeszcze w 1986 roku. Po jego prywatyzacji i wejściu na giełdę, bank zaczął rozwijać swoją bankowość detaliczną, tworząc jeden z pierwszych systemów bankowości internetowej. Usługi dla klientów indywidualnych internetowego mBanku stały się z czasem zasadniczą częścią banku, który w efekcie zmienił swoją nazwę na obecną, tj. mBank SA.

mBank jest pionierem internetowej bankowości w Polsce. Jego system bankowości elektronicznej pozwala nie tylko zarządzać kontem i swoimi oszczędnościami, ale także całymi swoimi finansami. W ramach bankowości mBanku można zakładać lokaty, wnioskować o kredyty lub kupować ubezpieczenia i prowadzić inwestycje - także na giełdzie (usługa eMakler).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, depozyty klientów indywidualnych złożone w banku są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do kwoty stanowiącej równowartość 100.000 EUR).

Jak założyć konto osobiste w mBanku przez internet?

Po kliknięciu w link:
Załóż konto przez internet
w nowym oknie zobaczysz stronę internetową banku zawierającą formularz wniosku o założenie konta online. Wypełnij w kolejnych etacpach wymagane pola formularza. Zajmie ci to kilka minut, a potrzebny będzie tylko dokument tożsamości, np. dowód osobisty.

Następnie - w zależności od tego, jaki sposób założenia konta został przez ciebie wybrany - otrzymasz przesyłkę kurierską z umową do podpisania (jeśli wybrany sposób zawarcia umowy to podpisanie jej w obecności kuriera) albo - jeśli wybrany sposób to przelew weryfikacyjny - musisz wykonać przelew z twojego konta w innym banku na konto wskazane przez mBank w celu zweryfikowania twojej tożsamości. Pamiętaj, że wybierając tę drugą metodę, konto założysz szybciej, nawet jeszcze tego samego dnia może ono być już aktywne, ale warunkiem jest to, aby twoje dane widniejące na koncie w innym banku były dokładnie takie same jak dane wpisane przez ciebie we wniosku o otwarcie konta w mBanku.