KontoBankowe.org
Nest Bank - internetowe i darmowe Nest Konto


Prowadzenie konta: 0zł   Zwykły przelew przez internet: 0zł
Karta: 0zł   Darmowe bankomaty: wszystkie w Polsce
Konto, zwykłe przelewy, karta debetowa i bankomaty są darmowe bez żadnych warunków!
Dodatkowo nowy klient może "na powitanie" założyć wysoko oprocentowaną lokatę
Zarządzanie kontem: przez internet (bankowość internetowa), przez telefon, w oddziałach
Jak założyć konto online: za pośrednictwem kuriera lub przez przelew weryfikacyjny z innego banku
Załóż konto przez internet


Nest Bank - informacje o banku

Nest Bank jest polskim bankiem istniejącym od 1995. Początkowo funkcjonował pod nazwą FM Bank, a po połączeniu z bankiem PBP - jako FM Bank PBP SA. Obecna detaliczna gałąź Nest Banku wcześniej funkcjonowała pod nazwą "Bank Smart". Od listopada 2016 roku zarówno marka konta osobistego, jak i nazwa całego banku została zmieniona - obecnie bank nosi nazwę Nest Bank SA, a jego główny produkt - Nest Konto.

Nest Bank koncentruje się na bankowości internetowej i obsłudze konta przez klientów przez internet - za pomocą komputeraz lub smartfona. Jednocześnie bank rozwija sieć oddziałów stacjonarnych, w których także prowadzona jest obsługa klientów oraz sprzedaż produktów bankowych.

Nest Konto jako jedno z niewielu kont osobistych na rynku jest darmowe bez żadnych warunków, co oznacza, że podstawowe usługi - prowadzenie konta, przelewy przez internet, obsługa karty do konta oraz wypłaty z bankomatów w Polsce - są bezpłatne.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, depozyty klientów indywidualnych złożone w banku są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do kwoty stanowiącej równowartość 100.000 EUR).

Jak założyć konto osobiste w Nest Banku przez internet?

Po kliknięciu w link:
Załóż konto przez internet
w nowym oknie zobaczysz stronę internetową banku z informacjami o koncie. Na tej stronie kliknij link (przycisk) z napisem "Załóż konto", a następnie wypełniaj w kolejnych etacpach wymagane pola formularzy. Wypełnienie wniosku online trwa bardzo krótko i wymaga jedynie podania danych z dowodu osobistego.

Następnie - w zależności od tego, jaki sposób założenia konta został przez ciebie wybrany - otrzymasz przesyłkę kurierską z umową do podpisania (jeśli wybrany sposób zawarcia umowy to podpisanie jej w obecności kuriera) albo - jeśli wybrany sposób to przelew weryfikacyjny - musisz wykonać przelew z twojego konta w innym banku na konto wskazane przez Nest Bank w celu zweryfikowania twojej tożsamości. Pamiętaj, że wybierając tę drugą metodę, konto założysz szybciej, nawet jeszcze tego samego dnia może ono być już aktywne, ale warunkiem jest to, aby twoje dane widniejące na koncie w innym banku były dokładnie takie same jak dane wpisane przez ciebie we wniosku o założenia konta w Nest Banku.