KontoBankowe.org
Bank PKO BP - Konto za Zero przez internet


Prowadzenie konta: 0zł (jeśli masz kartę do konta)   Zwykły przelew przez internet: 0zł
Karta: 0zł jeśli wykonasz nią płatności na min. 300 zł/m-c, w przeciwnym razie opłata 8zł/m-c
Darmowe bankomaty: PKO BP
Konto w największym banku w Polsce z największą siecią oddziałów
Zarządzanie kontem: przez internet (bankowość internetowa), przez telefon, w oddziałach
Jak założyć konto online: za pośrednictwem kuriera
Załóż konto przez internet


PKO BP - informacje o banku

PKO BP jest obecnie największym bankiem w Polsce. Jego aktywa przekraczają 270 mld złotych (wg danych za rok 2016). historia banku sięga roku 1919, gdy w odrodzonej Polsce założona została Pocztowa Kasa Oszczędności. W 1950 roku została ona zlikwidowana, a jej oddziały zostały przejęte przez Powszechną Kasę Oszczędności, która w czasach PRL działała w strukturze NBP, a od 1987 stała się znów samodzielnym bankiem. Od 2004 roku bank PKO BP jest notowany na giełdzie w Warszawie.

PKO BP posiada największą w Polsce sieć oddziałów. Oferuje konta, lokaty, kredyty i wiele innych produktów bankowych. Jest jednym z najpopularniejszych banków, w którym Polacy posiadają konto osobiste oraz zaciągają kredyty, w tym kredyty hipoteczne. W ostatnich latach bank także rozwinął nowoczesny i sprawny system bankowości internetowej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, depozyty klientów indywidualnych złożone w banku są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do kwoty stanowiącej równowartość 100.000 EUR).

Jak założyć konto osobiste w banku PKO BP przez internet?

Po kliknięciu w link:
Załóż konto przez internet
w nowym oknie zobaczysz stronę internetową banku zawierającą podstawowe informacje o koncie. Kliknij link (przycisk) z napisem "Otwórz Konto", a na następnej stronie zacznij wypełniać wniosek o założenie konta online. Wypełniaj poszczególne części formularza zgodnie z wymaganiami banku. Do wypełnienia formularza wystarczą ci dane z twojego dowodu osobistego.

Po wysłaniu wniosku przez internet w ciągu 1-2 dni oczekuj wizyty kuriera, w którego obecności podpiszesz umowę o założenie konta. Już w kolejnym dniu roboczym twoje konto powinno zostać aktywowane, a dane do logowania do twojego konta przez internet otrzymasz e-mailem oraz sms-em.