Oddłużanie Pożyczki pozabankowe

Firmy oddłużeniowe – pomagają czy szkodzą?

0
(0)

Mity i fakty krążące o firmach oddłużeniowych. 

Jak działają firmy oddłużeniowe?

Pomagają czy szkodzą?

Obalamy mity firm oddłużeniowych

W niniejszym artykule poruszamy temat działania firm oddłużeniowych. Czy tak naprawdę pomagają czy szkodzą? Jak działają firmy oddłużeniowe i na czym polega ich pomoc? Czy warto korzystać z ich usług?


Jak działają firmy oddłużeniowe?

Aby tak naprawdę dowiedzieć się jak działają firmy oddłużeniowe, należy na początku odpowiedzieć sobie na pytanie: czym właściwie jest oddłużanie. Oddłużanie, to: zestaw czynności, które powinny prowadzić do wyeliminowania długu, jego pomniejszenia, całkowitej likwidacji lub redukcji do poziomu, który pozwala nam zachować środki na życie. Czym oddłużanie nie jest? Oddłużanie nie jest zaciąganie kolejnych zobowiązań na spłatę poprzednich, w szczególności chwilówek, kart kredytowych, limitów odnawialnych itp. Oddłużaniem nie jest również ugoda z firmami windykacyjnymi.

Przejdźmy zatem do opisu funkcji firm oddłużeniowych w życiu “szarego Kowalskiego”. Co wziąć pod uwagę w wyborze firmy oddłużeniowej? Przede wszystkim: renomę, zaufanie, rzetelne opinie, ilość klientów, okres działalności na rynku, skuteczność (która niestety może zostać zniekształcona przez nierealne opinie w internecie), niekoniecznie cenę (bo mając 100 tys. zadłużenia opłata 3 tys. zł za umorzenie długu lub jego pomniejszenie – nie jest wygórowana).

Na czym polega działanie firm oddłużeniowych?

Firmy oddłużeniowe, przede wszystkim nie powinny szkodzić dłużnikowi! Właśnie dlatego do tej grupy firm nie powinniśmy zaliczać pseudo-kancelarii, pseudo-pośredników finansowych czy firm windykacyjnych. Nie powinniśmy korzystać z firm, które obiecują, że za 100 zł zlikwidują całe nasze zadłużenie, z pośredników, którzy pobierają przedpłaty, ale i z tych, którzy pobierają wygórowane prowizje za kredyt, lub do każdej usługi dorzucają kartę kredytową czy konto bankowe. Odradzamy korzystanie z pseudo-kancelarii, które pobierają od Ciebie gigantyczne prowizje za zwrot prowizji bankowej – bo całość tej prowizji, możesz otrzymać sam. Takie masz prawo!

Unikaj również ugód z firmami windykacyjnymi (firmy windykacyjne to, np.: KRUK, Ultimo, Intrum, GetBack, Best, wszelkie fundusze inwestycyjne, np. Prokura, itp.). Zweryfikuj, czy ten dług rzeczywiście jest zasadny, czy koszty nie zostały dramatycznie zawyżone.

Szukasz prawdziwej pomocy? Zaufaj doświadczonym specjalistom, którzy poprowadzą Cię krok po kroku przez każdy proces oddłużania, zaczynając od negocjacji z wierzycielami, poprzez kredyty konsolidacyjne, kredyty na spłatę chwilówek, aż po upadłość konsumencką.


Czy firmy oddłużeniowe pomagają czy szkodzą?

Profesjonalne firmy oddłużeniowe, oczywiście pomagają. Jednak te, które nie wiedzą co robią, oczywiście mogą zaszkodzić. Jak wybrać dobrą firmę oddłużeniową? Na portalu Diip.pl znajdują się jedynie potwierdzone opiniami klientów firmy, które zostały przez naszych użytkowników oraz moderatorów zaakceptowane. Prowadzimy listę ostrzeżeń, na którą nasi użytkownicy wysyłają firmy/instytucje, które weryfikujemy. Jeśli weryfikacja przebiega negatywnie a firma/osoba jest oceniona jako niewiarygodna trafia na listę ostrzeżeń.

Rzetelne i zweryfikowane firmy możesz znaleźć tutaj: FIRMY


Mity krążące o firmach oddłużeniowych:

 1. Nigdy nie wpłacaj pieniędzy przed efektem oddłużeniowym. MIT
  Jeśli oddłużanie ma polegać na pomocy prawnika zazwyczaj honorarium jest pobierane w części z góry, reszta po sukcesie, lub w całości z góry. Jeśli oddłużanie ma polegać na uzyskaniu finansowania, wtedy nigdy, nie wpłacaj przed otrzymaniem pieniędzy!
 2. Firmy windykacyjne, zajmują się oddłużaniem. MIT
  Nie, firmy windykacyjne nie zajmują się oddłużaniem. Kupują one zadłużenie od pierwotnego wierzyciela po zaniżonej cenie, a następnie doliczają swoje koszty, które są dla dłużnika za duże. Często windykują również przedawnione lub nieistniejące długi.
 3. Pośrednicy finansowi oddłużają poprzez uzyskanie finansowania. MIT
  Jeśli pośrednik kredytowy w całości nie konsoliduje Twojego zadłużenia, to nie oddłuża Cię. A jedynie dorzuca kolejne zobowiązanie w postaci chwilówki, kolejnego kredytu, karty kredytowej czy konta w banku. Konsolidacja chwilówek i kredytów jest dla Ciebie korzystna! Obniża koszty kredytów i pożyczek i prowadzi do jednej niższej raty. Więcej o konsolidacji chwilówek, przeczytasz tutaj: konsolidacja chwilówek.

Potrzebujesz realnej i sprawdzonej pomocy w oddłużaniu (wyjściu z długów), konsolidacji chwilówek, upadłości konsumenckiej, pożyczce bez BIK dla firm? Nie ryzykuj i zaufaj firmom, które znajdują się na portalu Diip.pl.

Czy podobał Ci się post?

Oceń post!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Bądź pierwszy i oceń post.

Ponieważ uznałeś post za przydatny...

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

Konto Bankowe

Kontobankowe.org przedstawia najnowsze i najbardziej aktualne rankingi kont bankowych, kredytów, pożyczek czy kart kredytowych. Przy tym zawsze podając eksperckie artykuły i nowości na rynku finansowym.

6 komentarzy

Kliknij i napisz komentarz

 • Mam zadłużenie na ponad 100 tys. komornika, który potrąca mi co miesiąc prawie 500 zł. Czy uzyskam upadłość?

 • Moim zdaniem pomagają, trzeba tylko trafić na odpowiednią firmę. No i przed udzieleniem kredytu nic nie wpłacać!

 • Szukam konsolidacji chwilówek, niestety mam zły BIK, czy już nic nie da się zrobić?

 • bardzo przydatny artykuł, u mnie w rodzinie był przypadek ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Jest to oczywiście już ostatni krok, jaki można podjąć, gdy inne nie zadziałały. Na szczęście skorzystaliśmy z pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej [link] a nie nabraliśmy się na żadne pseudo firmy, które mogą narobić więcej szkody niż pomóc.